İlanları Karşılaştır

İşletme devralmak istiyorum. Nereden başlamalıyım?

İşletme devralmak istiyorum. Nereden başlamalıyım?

İşletme devralmak istiyorum. Nereden başlamalıyım ?

Bir işyeri, işletme devralmaya karar vermeden önce ilk yapmanız gereken şey ne tür bir işyerine, işletmeye ihtiyaç duyduğunuzu belirlemektir. İşyerini yatırım yapmak için mi yoksa işletmek için mi aradığınızı belirlemeniz gerekmektedir. Eğer yatırım yapma amacındaysanız işletmeyi muhtemelen sizin için başkaları işletecektir. Eğer amacınız işletmecilik yapmak ise işyerinin kontrolü ve yönetimi tamamen sizde olacaktır. Bu sebeple öncelikle amacınızı belirleyin ve kağıt üzerinde somut olarak artısıyla eksisiyle tüm plan ve hesaplarınızı yapın.

Eğer ilk defa işyeri devralacaksanız kendinize birkaç soru sormanız gerekiyor; işyeri sahibi olmanın vereceğin strese hazır mısınız? İşyeri devralmaktaki temel amacınız nedir? Mali kaynaklarınız nelerdir? Maddi açıdan aile veya arkadaş desteğine ihtiyacınız var mı? Bu ve buna benzer soruların cevaplarından eminseniz ve bu cevaplar sizi tatmin ediyorsa bir işyeri sahibi olmaya hazır olabilirsiniz.

Aradığınız işletme bir mağaza, restoran, büfe ya da cafe olabilir ama sizin için kendi başınıza doğru işletmeyi bulmak hiç de kolay değil. Firmapazari.com tam bu noktada sizlere onlarca kategoride yüzlerce devren işyeri ilanı sunarak yardımınıza koşuyor. Yalnızca sektör, bölge, fiyat gibi kriterler belirleyerek tam aradığınız işletmeleri bulmanız oldukça kolay.

Firmapazari.com’da işyeri ilanlarını hemen listelemek için tıklayınız.

Bunlar da ilgilinizi çekebilir

BÜTÇE NEDİR NASIL HAZIRLANIR?

Bütçe Nedir ? Bütçe bir kuruluşun ayrıntılı finansal eylem planıdır. Belirli bir zaman...

okumaya devam et

NAKİT VE NAKİT AKIŞ KAVRAMI NEDİR?

Nakit kavramı genellikle kar kavramıyla karıştırılmakta ya da iki kavramında aynı...

okumaya devam et

FİNANSAL RAPORLAR NEDİR? NEDEN ÖNEMLİDİR?

Finansal rapor yayımlamak tüm şirketler için zorunlu değildir. Finansal tablolarını...

okumaya devam et

Yorum Yap